Son Dakika Haberleri
Başlangıç / islam / Evrendeki ölçü ve ahenkle ilgili ayetler

Evrendeki ölçü ve ahenkle ilgili ayetler

Sponsorlu Bağlantılar

Evrendeki ölçü ve ahenkle ilgili ayetler nelerdir

Bizleri yoktan var eden Allah (cc) sayısını bilmediğimiz kadar gezegenler yaratmıştır. Bunların sarsılmaz bir şekilde ve yerlerinden ayrılmadan kendi eksenleri etrafında dönmeleri rabbimizin büyüklüğüne delildir. Onu ne kadar övsek azdır. Kuranı kerimde evrenin yaratılışının nasıl olduğunu rabbimiz bizlere bazı ayetlerinde aktarmıştır.

Ondan yeşillikler çıkardık. Ondan yığın yığın taneler, hurmaların tomurcuklarından sarkan salkımlar, birbirine hem benzeyen hem de benzemeyen üzümlerden, zeytinden ve nardan bahçeler yapıp çıkarıyoruz. Meyvesine, bir meyve verdikleri zaman bir de olgunlaştıkları zaman bakın.” ( Enam, 99 )

Hayvanları da o yaratmıştır. Onlarda sizi ısıtacak şeyler ve bir çok faydalar vardır. Onların etlerinden yersiniz; akşamleyin getirip sabahleyin salarken onlarda sizin için bir zevk (güzellik) vardır.” (Nahl, 5-6 )


Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımızdaki Padişahın kulakçıbaşısı hikayesi isimli yazımızıda okumanızı tavsiye ederiz.

Etiket: evrendeki ölçü ve ahenkle ilgili ayetler, evrendeki ölçü ve ahenk ile ilgili ayetler, kaınattaki ölçü ve ahenk ıle ılgilı ayetler, evrende ölçü ve ahenk ile ilgili ayetler, evrendeki ahenk ve ölçü ile ilgili ayetler, evrendeki ölçu, evrendeki o, evrendeki ölçü ve ahenkle ilgili ayetler kısaca, evrendeki ölçü ve ahenkle ilgili ayetler meali

İlgini Çekebilir

Orucun başlama vaktine ne ad verilir

Sponsorlu Bağlantılar Orucun başlama vaktine ne ad verilir Sahur, imsak vakti ile biter. Orucun başlama …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Powered by themekiller.com